Visitor Info (7.x-1.0) - en to es translation catalogue (14 entries)

en: Update interval
es: Intervalo de actualización

en: State
es: Estado

en: IP Address
es: Dirección IP

en: City
es: Ciudad

en: Latitude
es: Latitud

en: Longitude
es: Longitud

en: Google Maps API Key
es: Clave de API de Google Maps

en: Default height
es: Alto predefinido

en: Default width
es: Ancho predefinido

en: The default width of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
es: La anchura por defecto en un mapa de Google, como anchura o porcentaje CSS. Ejemplos: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: The default height of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
es: Altura por defecto en un mapa de Google, como anchura o porcentaje CSS. Ejemplos: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: Country Code
es: Código de país

en: Country Name
es: Nombre del país

en: Visitors
es: Visitantes
