Visitor Info (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Update interval
it: Intervallo di aggiornamento

en: State
it: Stato

en: IP Address
it: Indirizzo IP

en: City
it: Città

en: Latitude
it: Latitudine

en: Longitude
it: Longitudine

en: Default height
it: Altezza predefinita

en: Default width
it: Larghezza predefinita

en: Country Code
it: Codice Paese

en: Visitors
it: Visitatori
