Visual select file (7.x-1.10) - en to sv translation catalogue (24 entries)

en: User interface
sv: Användargränssnitt

en: Cancel
sv: Avbryt

en: File
sv: Fil

en: Image
sv: Bild

en: Save
sv: Spara

en: Core
sv: Kärna

en: Views
sv: Vyer

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Fields
sv: Fält

en: Overridden
sv: Åsidosatt

en: Add file
sv: Lägg till fil

en: Allowed file extensions
sv: Tillåtna filändelser

en: !name field is required.
sv: Fältet !name är obligatoriskt.

en: Maximum upload size
sv: Största uppladdningsstorlek

en: Go back
sv: Tillbaka

en: File directory
sv: Filkatalog

en: Formatter
sv: Formaterare

en: Link to
sv: Länka till

en: Upload destination
sv: Destination för uppladdning

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
sv: Välj var slutgiltiga filer skall lagras. Privat fillagring är avsevärt mer prestandakrävande än offentliga filer, men ger möjlighet till begränsad åtkomst till filer i detta fält.

en: The file referenced by the !name field does not exist.
sv: Filen som refereras till av !name fältet finns inte.

en: Image style
sv: Stilmall för bild

en: - Choose -
sv: - Välj -

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
sv: Separera filändelser med mellanslag eller kommatecken och ta ej med en inledande punkt.
