Visual select file (7.x-1.12) - en to ja translation catalogue (23 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Cancel
ja: キャンセル

en: File
ja: ファイル

en: Image
ja: 画像

en: Save
ja: 保存

en: Core
ja: コア

en: Views
ja: ビュー

en: Upload
ja: アップロード

en: Fields
ja: フィールド

en: Overridden
ja: オーバーライド

en: Original
ja: オリジナル

en: Add file
ja: ファイルを追加

en: Allowed file extensions
ja: 許可されている拡張子

en: !name field is required.
ja: !nameフィールドは必須です。

en: Maximum upload size
ja: 最大アップロードサイズ

en: File directory
ja: ファイルディレクトリー

en: Formatter
ja: フォーマッター

en: Upload destination
ja: アップロード先

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ja: ファイルが最終的に保存される場所を選択する。プライベートファイル保存は、パブリック保存に比べてはるかに大きなオーバーヘッドがありますが、このフィールド内ファイルへのアクセス制限を行うことができます。

en: The file referenced by the !name field does not exist.
ja: フィールド !name で参照されているファイルが存在しませんでした。

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: Upload files
ja: ファイルをアップロードする

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ja: 拡張子はスペースまたはコンマで区切り、最初にピリオドを使わないでください。
