Visual select file (7.x-1.6-beta1) - en to cs translation catalogue (25 entries)

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Cancel
cs: Zrušit

en: File
cs: Soubor

en: Image
cs: Obrázek

en: Save
cs: Uložit

en: Upload
cs: Nahrát

en: Fields
cs: Pole

en: Overridden
cs: Překryto

en: Original
cs: Původní

en: Add file
cs: Přidat soubor

en: Allowed file extensions
cs: Povolené přípony souboru

en: !name field is required.
cs: Pole !name je vyžadováno.

en: Maximum upload size
cs: Maximální velikost nahrávaného souboru

en: Go back
cs: Krok zpět

en: File directory
cs: Adresář souborů

en: Formatter
cs: Formátovač

en: Upload destination
cs: Cíl nahrávání

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
cs: Vyberte kde má být finální úložiště souborů. Uložiště soukromých souborů má mnohem vyšší režii než uložiště veřejných souborů, ale umožňuje omezovat přístup k souborům tohoto pole.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
cs: Volitelný podadresář složky pro nahrané soubory. Nezadávejte počáteční ani koncové lomítko.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
cs: Pro omezení povolené velikosti souboru zadejte hodnotu typu "512" (bajtů), "80 KB" (kilobajtů) nebo "50 MB" (megabajtů). Necháte-li prázdné, velikost souboru bude omezena pouze nastavením <em>maximum post</em> a <em>file upload size</em> v PHP. Současný limit je <strong>%limit</strong>.

en: The file referenced by the !name field does not exist.
cs: Soubor, na který odkazuje pole !name, neexistuje.

en: Image style
cs: Styl obrázku

en: - Choose -
cs: - Vybrat -

en: Upload files
cs: Nahrát soubory

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
cs: Přípony jmen souborů oddělené čárkou nebo mezerou. Vynechte tečku na začátku.
