Visual select file (7.x-1.6-beta1) - en to da translation catalogue (23 entries)

en: User interface
da: Brugergrænseflade

en: Cancel
da: Annullér

en: File
da: Fil

en: Image
da: Billede

en: Save
da: Gem

en: Fields
da: Felter

en: Overridden
da: Tilsidesat

en: Add file
da: Tilføj fil

en: Allowed file extensions
da: Tilladte filendelse

en: !name field is required.
da: Feltet !name er obligatorisk.

en: Maximum upload size
da: Maksimal størrelse af overførsel

en: Go back
da: Gå tilbage

en: File directory
da: Filmappe

en: Formatter
da: Formatering

en: Link to
da: Link til

en: Upload destination
da: Uploadmappe

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
da: Vælg hvor filerne skal gemmes. Privat lagring har højere omkostninger end offentlige filer, men gør det muligt at begrænse adgangen til filer i dette felt.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
da: Valgfri undermappe hvor uploadede filer gemmes. Medtag ikke indledende og afsluttende skråstreger.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
da: Indtast en værdi som "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) eller "50 MB" (megabytes) for at begrænse den tilladte filstørrelse. Hvis du lader feltet stå tomt, vil filstørrelser kun være begrænset af PHP's grænser (aktuel grænse <strong>%limit</strong>).

en: The file referenced by the !name field does not exist.
da: Filen refereret af !name-feltet eksisterer ikke.

en: Image style
da: Billedformat

en: - Choose -
da: - Vælg -

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
da: Adskil endelser med mellemrum eller komma og udelad punktummet.
