Visual select file (7.x-1.6-beta1) - en to nl translation catalogue (28 entries)

en: User interface
nl: Gebruikersinterface

en: Cancel
nl: Annuleren

en: File
nl: Bestand

en: Image
nl: Afbeelding

en: Save
nl: Opslaan

en: Upload
nl: Uploaden

en: Fields
nl: Velden

en: Overridden
nl: Overschreven

en: Original
nl: Origineel

en: Add file
nl: Bestand toevoegen

en: Allowed file extensions
nl: Toegestane bestandsextensies

en: !name field is required.
nl: Het veld !name is verplicht.

en: Maximum upload size
nl: Maximumgrootte per upload

en: Go back
nl: Ga terug

en: File directory
nl: Map

en: Formatter
nl: Opmaakhulpmiddel

en: Link to
nl: Link naar

en: Upload destination
nl: Uploadbestemming

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
nl: Selecteer waar de uiteindelijke bestanden moeten worden opgeslagen. Afgeschermde bestandsopslag geeft aanmerkelijk meer overhead dan openbare bestandsopslag, maar maakt selectieve toegang tot bestanden in dit veld mogelijk.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
nl: Optionele submap in de doelmap waar bestanden worden opgeslagen. Gebruik geen slash voorafgaand aan of volgend op het pad.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
nl: Voer een waarde zoals '512' (bytes), '80 kB' (kilobytes) of '50 MB' (megabytes) in voor de maximale bestandsgrootte. Als dit veld leeg wordt gelaten dan bepalen de PHP-instellingen, 'maximum post' en 'file upload' de maximale grootte (de huidige limiet is <strong>%limit</strong>).

en: The file referenced by the !name field does not exist.
nl: Het bestand waarnaar verwezen wordt in het !name veld bestaat niet.

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: - Choose -
nl: - Kiezen -

en: Upload files
nl: Bestanden uploaden

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
nl: Scheid de extensies met een spatie of komma en plaats er geen punt voor.

en: Choose file
nl: Bestand selecteren

en: Manual crop
nl: Handmatig bijsnijden
