Visual select file (7.x-1.6-beta2) - en to he translation catalogue (21 entries)

en: User interface
he: ממשק משתמש

en: Cancel
he: ביטול

en: File
he: קובץ

en: Image
he: תמונה

en: Save
he: שמירה

en: Upload
he: העלאה

en: Fields
he: שדות

en: Overridden
he: נדרס

en: Allowed file extensions
he: סיומות קובץ מותרות

en: !name field is required.
he: חובה למלא את השדה !name.

en: Maximum upload size
he: גודל קובץ מירבי

en: Go back
he: חזרה

en: File directory
he: תיקיית קבצים

en: Formatter
he: פורמט

en: Upload destination
he: יעד לטעינה

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
he: בחרו היכן, בסופו של דבר, יישמרו הקבצים. אחסון קבצים פרטיים כרוך בתקורה  גבוהה בהרבה משל קבצים ציבוריים אבל מאפשר להגביל את הגישה לקבצים שהועלו באמצעות שדה זה.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
he: אפשרות ליצירת תת-תיקייה בתוך תיקיית הקבצים, לאחסון הקבצים שיועלו דרך שדה זה.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
he: יש להזין ערך כגון "512" (בייט), "80KB" (קילובייט), או "50MB" (מגהבייט) על מנת להגביל את גודל הקובץ. אם תשאירו ריק, הגבלת הגודל תקבע ע"י הגדרות ה-php על השרת (הגבלה נוכחית: <strong>%limit</strong>).

en: Image style
he: סגנון תמונה

en: - Choose -
he: - בחר/י -

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
he: יש לרשום את הסיומות בהפרדה של רווח או פסיק, ללא הנקודה המקדימה לסיומת הקובץ.
