Visual select file (7.x-1.6-beta2) - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: Cancel
ro: Anulare

en: File
ro: Fișier

en: Image
ro: Imagine

en: Save
ro: Salvare

en: Upload
ro: Încarcă

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Overridden
ro: Suprascrisă

en: Original
ro: Originală

en: Add file
ro: Adaugă fișier

en: Allowed file extensions
ro: Extensii de fişiere permise

en: !name field is required.
ro: Câmpul !name este obligatoriu.

en: Maximum upload size
ro: Dimensiune maximă încărcare

en: Go back
ro: Înapoi

en: File directory
ro: Folder fişiere

en: Formatter
ro: Tip de formatare

en: Upload destination
ro: Destinația încărcării

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ro: Selectați unde ar trebui stocate fișierele finale. Stocarea fișierelor private produce un consum de resurse mai mare decât a celor publice, dar permite acesul restricționat la fișiere în cadrul acestui câmp.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
ro: Subdirector opțional în cadrul destinației de încărcare unde fișierele vor fi păstrate. Nu includeți liniuțe oblice anterioare sau posterioare.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
ro: Introduceți o valoare ca "512" (octeți), "80 KB" (kiloocteți) sau "50 MB" (megaocteți) în scopul de a restrânge dimensiunea fișierului permis. Dacă este lăsat gol, dimensiunile fișierelor vor fi limitate numai de <em>max_post_size</em> și <em>upload_max_filesize</em> din PHP (limită actuală <strong>%limit</strong>).

en: Image style
ro: Stil imagine

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ro: Separați extensiile cu spațiu sau punct și nu includeți punctul din față.
