Visual select file (7.x-1.6-beta2) - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Cancel
tr: İptal

en: File
tr: Dosya

en: Image
tr: Resim

en: Save
tr: Kaydet

en: Upload
tr: Yükle

en: Fields
tr: Alanlar

en: Overridden
tr: Değiştirilmiş

en: Original
tr: Orjinal

en: Add file
tr: Dosya ekle.

en: Allowed file extensions
tr: İzin verilen dosya uzantıları

en: !name field is required.
tr: !name alanı zorunludur.

en: Maximum upload size
tr: Maksimum dosya büyüklüğü

en: Go back
tr: Geri dön

en: File directory
tr: Dosya klasörü

en: Formatter
tr: Biçimleyici

en: Upload destination
tr: Yükleme adresi

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
tr: Nihai dosyaların nerede saklanacağını seçin. Dosyaların özel saklanması, açık dosyalara kıyasla fazladan önemli ölçüde yük getirir ama bu alanlardaki dosyalara erişimi kısıtlamanıza da olanak sağlar.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
tr: Dosyaların saklanacağı yükleme konumunda isteğe bağlı alt dizin. Önüne ya da ardına eğik çizgi (/) eklemeyin.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
tr: Dosya boyutunu sınırlamak için "512" (bayt), "80 KB" (kilobayt), "50 MB" (megabayt) gibi bir değer girin. Boş bırakılır ise PHP'nin en fazla yükleme boyutu kullanılacaktır.

en: The file referenced by the !name field does not exist.
tr: !name alanının başvurduğu dosya mevcut değil.

en: Image style
tr: Resim stili

en: - Choose -
tr: - Seç -

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
tr: Uzantıları virgül ile boşluk bırakarak yazın, nokta koymayın.
