Visual select file (7.x-1.6) - en to fa translation catalogue (22 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Cancel
fa: لغو

en: File
fa: فایل

en: Image
fa: تصویر

en: Save
fa: ذخیره

en: Upload
fa: بارگذاری

en: Fields
fa: فیلدها

en: Overridden
fa: رونویسی

en: Original
fa: اصلی

en: Add file
fa: افزودن فایل

en: Allowed file extensions
fa: پسوندهای فایل مجاز

en: !name field is required.
fa: فیلد !name اجباری است.

en: Maximum upload size
fa: حداکثر اندازه بارگذاری

en: Go back
fa: بازگشت به عقب

en: File directory
fa: پوشه فایل

en: Upload destination
fa: مقصد بارگذاری

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
fa: محلی‌ که فایل‌های نهایی بایستی ذخیره شوند را انتخاب کنید. ذخیره فایل خصوصی هزینه بیشتری از فایل‌های عمومی دارند، اما اجازه دسترسی محدود به فایل‌ها از میان این رشته را می‌دهد.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
fa: زیر پوشه‌ای در مقصد بارگذاری که فایل‌ها در آن ذخیره خواهند شد(اختیاری). با اسلش شروع یا تمام نشود.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
fa: مقداری مانند "512" (بایت), "80 KB" (کیلو بایت) or "50 MB" (مگا بایت) را برای محدود نمودن اندازه فایل وارد کنید. اگر آنرا خالی بگذارید اندازه فایل به محدودیت ارسال و محدودیت بارگذاری PHP محدود خواهد شد (محدودیت کنونی.<strong>%limit</strong>).

en: The file referenced by the !name field does not exist.
fa: فایل ارجاع شده توسط فیلد !name وجود ندارد.

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
fa: پسوندها را با فاصله یا کاما از هم جدا کنید و نقطه ابتدای آنها را ننویسید.
