Visual select file (7.x-1.8) - en to uk translation catalogue (28 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Cancel
uk: Скасувати

en: File
uk: Файл

en: Image
uk: Зображення

en: Save
uk: Зберегти

en: Core
uk: Ядро

en: Views
uk: Види

en: Upload
uk: Викласти

en: Fields
uk: Поля

en: Overridden
uk: Перевизначено

en: Original
uk: Оригінал

en: Add file
uk: Додати файл

en: Allowed file extensions
uk: Дозволені розширення файлів

en: !name field is required.
uk: Поле !name є обов’язковим.

en: Maximum upload size
uk: Максимальний розмір відвантаження на сайт

en: Go back
uk: Назад

en: File directory
uk: Каталог файлів

en: Formatter
uk: Форматер

en: Upload a file
uk: Передати файл

en: Upload destination
uk: Шлях призначення для відвантажень

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
uk: Вкажіть кінцеве місце збереження файлів. Приватне сховище файлів забирає більше ресурсів, ніж загальнодоступне, але дозволяє обмежити доступ до файлів лише через це поле.

en: The file referenced by the !name field does not exist.
uk: Файл, на який посилається поле !name не існує.

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: - Choose -
uk: - Оберіть -

en: Upload files
uk: Відвантажити файли

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
uk: Розширення вводити через пробіл або кому і крапку перед розширенням не ставити.

en: Choose file
uk: Виберіть файл

en: Manual crop
uk: Ручне масштабування
