Visual Website Optimizer (7.x-1.1) - en to ar translation catalogue (19 entries)

en: Show on every page except the listed pages.
ar: اظهره في جميع الصفحات عدا الصفحات المحددة.

en: Show on only the listed pages.
ar: لا تظهره إلا في الصفحات المحددة.

en: Pages
ar: الصفحات

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: Statistics
ar: الإحصائيات

en: Filter
ar: انتقاء

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
ar: إعرض إذا كان كود بي.إتش.بي التالي سيرجع <code>TRUE</code> (نمط بي.إتش.بي، للخبراء فقط).

en: Save settings
ar: حفظ الإعدادات

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ar: أدخل مسارات دروبال: عنوان صفحة واحد في كل سطر. علامة '*' تحل محل أي سلسلة حرفية. على سبيل المثال %blog هو مسار المدونات، %blog-wildcard لمدونة كل مستخدم. %front هي الصفحة الرئيسية.

en: or
ar: أو

en: Role specific visibility settings
ar: إعدادات عرض خاصة بأدوار المستخدمين

en: User specific visibility settings
ar: إعدادات عرض خاصة بالمستخدم

en: Custom visibility settings
ar: إعدادات العرض الطيعة

en: Page specific visibility settings
ar: إعدادات عرض خاصة بالصفحة

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
ar: أدخل الكود بين %php إذا اخترت نمط بي.إتش.بي. لاحظ أن تنفيذ كود بي.إتش.بي غير صحيح سيؤدي إلى تعطل موقعك المبني على دروبال.
