Visualization API (7.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (5 entries)

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Ascending
ru: По возрастанию

en: Descending
ru: По убыванию

en: Sort
ru: Сортировка

en: Field settings
ru: Настройки поля
