VK OpenAPI (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Submit
id: Kirim

en: Username
id: Nama pengguna

en: all
id: semua

en: None
id: Tiada

en: Password
id: Sandi

en: 1 hour
id: 1 jam

en: Never
id: Tidak pernah

en: 1 day
id: 1 hari

en: Base URL
id: URL dasar

en: 5 minutes
id: 5 menit

en: 15 minutes
id: 15 menit

en: 1 minute
id: 1 menit

en: A confirmation email has been sent to your new email address. You must follow the link provided in that email within 24 hours in order to confirm the change to your account email address.
id: Konfirmasi email telah di kirim ke alamat email baru anda. Anda diminta mengikuti instruksi dalam email tersebut dalam waktu 24 jam untuk melakukan konfirmasi perubahan.
