VoIP Blast (7.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Operations
de: Aktionen

en: action
de: Aktion

en: Configure
de: Konfigurieren

en: Phone
de: Telefonnummer

en: Start date
de: Startdatum

en: End date
de: Enddatum

en: Maximum length
de: Maximallänge

en: Audio file
de: Audiodatei

en: Execute
de: Ausführen

en: Queue
de: Warteschlange

en: Start time
de: Startzeit

en: - Choose an operation -
de: Bitte auswählen

en: No operation selected. Please select an operation to perform.
de: Keine Operation ausgewählt. Wählen Sie eine aus.

en: Queue name
de: Sortierlistenname

en: Scheduler
de: Zeitplaner

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:name], and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
de: Die zu sendende Nachricht. Es können Platzhalter wie z.B. [node:title], [user:name], und [comment:body] verwendet werden, um den Inhalt dynamisch anzupassen. Nicht alle Platzhalter sind in allen Kontexten verfügbar.

en: End time
de: Endzeit

en: Recipient field
de: Empfänger Feld

en: E.g., @date
de: z. B. @date
