VoIP Blast (7.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Operations
ja: 操作

en: Tag
ja: タグ

en: Name
ja: 名前

en: action
ja: アクション

en: Configure
ja: 設定

en: Phone
ja: 電話番号

en: Start date
ja: 開始日

en: End date
ja: 終了日

en: Maximum length
ja: 最大長

en: Audio file
ja: オーディオファイル

en: Execute
ja: 実行

en: Queue
ja: キュー

en: Start time
ja: 開始日時

en: - Choose an operation -
ja: - 操作を選択 -

en: No operation selected. Please select an operation to perform.
ja: 処理が選択されていません。実行する処理を選択してください。

en: Scheduler
ja: スケジューラー

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:name], and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
ja: 送信するメッセージ。メッセージごとに変化するデータ用プレースホルダーとして[node:title], [user:name], [comment:body]などが利用できます。どのような文面でも、すべてのプレースホルダーが利用可能なわけではありません。

en: End time
ja: 終了日時

en: E.g., @date
ja: 例： @date

en: The end time cannot be before the start time.
ja: 終了日時は開始日時の前にすることはできません。
