VoIP Blast (7.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: Operations
uk: Операції

en: Tag
uk: Теґ

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: action
uk: дія

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Phone
uk: Телефон

en: Start date
uk: Початкова дата

en: End date
uk: Кінцева дата

en: Maximum length
uk: Максимальна довжина

en: Audio file
uk: Файл звуку

en: Execute
uk: Виконати

en: Queue
uk: Черга

en: Start time
uk: Початковий час

en: - Choose an operation -
uk: - Оберіть операцію -

en: No operation selected. Please select an operation to perform.
uk: Жодної операції не обрано. Будь ласка, виберіть виконувану операцію.

en: Scheduler
uk: Планувальник

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:name], and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
uk: Повідомлення, яке має бути надіслане. Для виведення даних, що змінюються при кожному надсиланні повідомлення можна додати наступні покажчики місця заповнення [node:title], [user:name], та [comment:body]. Не всі покажчики місця заповнення доступні в усіх контекстах.

en: End time
uk: Кінцевий час

en: Recipient field
uk: Поле отримувача

en: E.g., @date
uk: Наприклад, @date
