VoIP Blast (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Tag
it: Etichetta

en: Name
it: Nome

en: action
it: azione

en: Configure
it: Configura

en: Phone
it: Telefono

en: Start date
it: Data iniziale

en: End date
it: Data finale

en: Maximum length
it: Lunghezza massima

en: Audio file
it: File audio

en: Execute
it: Esegui

en: Start time
it: Punto di inizio

en: - Choose an operation -
it: - Scegli una azione -

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:name], and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
it: Il messaggio da inviare. Puoi usare segnaposti come [node:title], [user:name], e [comment:body] per inserire valori dinamici diversi per ciascun messaggio. Nota che non tutti i segnaposto possono essere disponibili in un dato contesto.

en: End time
it: Punto di fine

en: E.g., @date
it: esempio: @date
