VoIP Drupal (7.x-1.0-beta3) - en to ur translation catalogue (16 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: user
ur: صارف

en: delete
ur: حذف کریں

en: Status
ur: حالت

en: Operations
ur: معاملات

en: Name
ur: نام

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: Configure
ur: ترتیب

en: file
ur: فائل

en: configure
ur: ترتیب دیں

en: Anonymous
ur: گمنام

en: File upload error. Could not move uploaded file.
ur: فائل اپلوڈ کے عمل میں خرابی۔ اپلوڈ کی گئی فائل کو مقرر کردہ مقام پر نہیں پہنچایا جا سکا۔

en: The selected file %name could not be uploaded.
ur: منتخب شدہ فائل %name اپلوڈ نہیں کی جا سکی۔

en: Direction
ur: سمت

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
ur: اپلوڈ میں رکاوٹ۔ اپلوڈ شدہ فائل %file کو معین کردہ مقام %destination پر منتقل نہیں کیا جا سکا۔
