VoIP Drupal (7.x-1.0-beta5) - en to hu translation catalogue (121 entries)

en: Title
hu: Cím

en: user
hu: felhasználó

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Name
hu: Név

en: Save
hu: Mentés

en: Configure
hu: Beállít

en: Created
hu: Létrehozva

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Duration
hu: Időtartam

en: Source
hu: Forrás

en: Destination name
hu: Cél elnevezése

en: Changed
hu: Módosítva

en: Max duration
hu: Maximális időtartam

en: Log only
hu: Csak naplózás

en: other
hu: egyéb

en: Error message
hu: Hibaüzenet

en: start
hu: kezdet

en: Direction
hu: Irány

en: Start time
hu: Kezdés ideje

en: End time
hu: Befejezés ideje

en: System error.
hu: Rendszerhiba.

en: Completed.
hu: Befejeződött.

en: Dialing...
hu: Tárcsázás...

en: Invalid phone number
hu: Érvénytelen telefonszám

en: Forbidden phone number
hu: Tiltott telefonszám

en: female voice in English
hu: női hang angolul

en: Welcome to the VoIP Drupal platform!
hu: Üdvözlet a Drupal-alapú VoIP platformon!

en: caller name
hu: hívó neve

en: caller number
hu: hívó száma

en: Our office is open Monday to Friday from 9am to 5pm.
hu: Az iroda nyitva tartási ideje: hétfőtől péntekig 9-től 17 óráig.

en: Message can't be empty
hu: Az üzenet nem lehet üres

en: Default man voice
hu: Alapértelmezett férfihang

en: Default woman voice
hu: Alapértelmezett női hang

en: Slt (female voice in American English)
hu: Slt (női hang amerikai angolul)

en: Rms (male voice in American English)
hu: Rms (férfihang amerikai angolul)

en: Awb (male voice in Scottish English)
hu: Awb (férfihang skót angolul)

en: Kal (male voice in American English)
hu: Kal (férfihang amerikai angolul)

en: Carmen (female voice in Castilian Spanish)
hu: Carmen (női hang kasztíliai spanyolul)

en: Jorge (male voice in Castilian Spanish)
hu: Jorge (férfihang spanyolul)

en: Florence (female voice in French)
hu: Florence (női hang franciául)

en: Bernard (male voice in French)
hu: Bernard (férfihang franciául)

en: Allison (female voice in US English)
hu: Allison (női hang amerikai angolul)

en: Dave (male voice in US English)
hu: Dave (férfihang amerikai angolul)

en: Kate (female voice in British English)
hu: Kate (női hang brit angolul)

en: Simon (male voice in British English)
hu: Simon (férfihang brit angolul)

en: Katrin (female voice in German)
hu: Katrin (női hang németül)

en: Stefan (male voice in German)
hu: Stefan (férfihang németül)

en: Paola (female voice in Italian)
hu: Paola (női hang olaszul)

en: Luca (male voice in Italian)
hu: Luca (férfihang olaszul)

en: Saskia (female voice in Dutch)
hu: Saskia (női hang hollandul)

en: Willem (male voice in Dutch)
hu: Willem (férfihang hollandul)

en: Soledad (female voice in Mexican Spanish)
hu: Soledad (női hang mexikói spanyolul)

en: Carlos (male voice in Mexican Spanish)
hu: Carlos (férfihang mexikói spanyolul)

en: Zosia (female voice in Polish)
hu: Zosia (női hang lengyelül)

en: Krzysztof (male voice in Polish)
hu: Krzysztof (férfihang lengyelül)

en: Jordi (male voice in Catalan)
hu: Jordi (férfihang katalánul)

en: Montserrat (female voice in Catalan)
hu: Montserrat (női hang katalánul)

en: Magnus (male voice in Danish)
hu: Magnus (férfihang dánul)

en: Frida (female voice in Danish)
hu: Frida (női hang dánul)

en: Mikko (male voice in Finnish)
hu: Mikko (férfihang finnül)

en: Milla (female voice in Finnish)
hu: Milla (női hang finnül)

en: Carmela (female voice in Galacian)
hu: Carmela (női hang galíciai nyelven)

en: Nikos (male voice in Greek)
hu: Nikos (férfihang görögül)

en: Afroditi (female voice in Greek)
hu: Afroditi (női hang görögül)

en: Linlin (female voice in Mandarin Chinese)
hu: Linlin (női hang mandarin kínaiul)

en: Henrik (male voice in Norwegian
hu: Henrik (férfihang norvégul)

en: Vilde (female voice in Norwegian)
hu: Vilde (női hang norvégul)

en: Dmitri (male voice in Russian)
hu: Dmitri (férfihang oroszul)

en: Olga (female voice in Russian)
hu: Olga (női hang oroszul)

en: Eusebio (male voice in Portuguese)
hu: Eusebio (férfihang portugálul)

en: Amalia (female voice in Portuguese)
hu: Amalia (női hang portugálul)

en: Felipe (male voice in Portuguese (Brazilian))
hu: Felipe (férfihang brazil portugálul)

en: Fernanda (female voice in Portuguese (Brazilian))
hu: Fernanda (női hang brazil protugálul)

en: Sven (male voice in Swedish)
hu: Sven (férfihang svédül)

en: Annika (female voice in Swedish)
hu: Annika (női hang svédül)

en: Empar (female voice in Valencian)
hu: Empar (női hang valenciai nyelven)

en: Dave (male voice in English)
hu: Dave (férfihang angolul)

en: Allison (female voice in English)
hu: Allison (női hang angolul)

en: Jorge (male voice in Spanish)
hu: Jorge (férfihang spanyolul)

en: Carmen (female voice in Spanish)
hu: Carmen (női hang spanyolul)

en: Caller name
hu: Hívó neve

en: A script called @script_name already exists.
hu: @script_name néven már létezik szkript.

en: Call duration
hu: Hívás időtartama

en: Male voice in Arabic
hu: Férfihang arabul

en: Female voice in Chinese
hu: Női hang kínaiul

en: Male voice in Chinese
hu: Férfihang kínaiul

en: Female voice in Czech
hu: Női hang csehül

en: Female voice in Danish
hu: Női hang dánul

en: Female voice in German
hu: Női hang németül

en: Male voice in German
hu: Férfihang németül

en: Female voice in Greek
hu: Női hang görögül

en: Female voice in English (Australia)
hu: Női hang angolul (ausztrál)

en: Female voice in English (Canada)
hu: Női hang angolul (kanadai)

en: Female voice in English (UK)
hu: Női hang angolul (brit)

en: Male voice in English (UK)
hu: Férfihang angolul (brit)

en: Female voice in English (US)
hu: Női hang angolul (amerikai)

en: Male voice in English (US)
hu: Férfihang angolul (amerikai)

en: Female voice in Spanish
hu: Női hang spanyolul

en: Male voice in Spanish
hu: Férfihang spanyolul

en: Female voice in Spanish (US)
hu: Női hang spanyolul (amerikai)

en: Male voice in Spanish (US)
hu: Férfihang spanyolul (amerikai)

en: Female voice in Finnish
hu: Női hang finnül

en: Female voice in French (Canada)
hu: Női hang franciául (kanadai)

en: Male voice in French (Canada)
hu: Férfihang franciául (kanadai)

en: Female voice in French
hu: Női hang franciául

en: Male voice in French
hu: Férfihang franciául

en: Female voice in Hungarian
hu: Női magyar hang

en: Female voice in Italian
hu: Női hang olaszul

en: Male voice in Italian
hu: Férfihang olaszul

en: Female voice in Japanese
hu: Női hang japánul

en: Male voice in Japanese
hu: Férfihang japánul

en: Female voice in Dutch
hu: Női hang dánul

en: Male voice in Dutch
hu: Férfihang dánul

en: Female voice in Polish
hu: Női hang lengyelül

en: Female voice in Portuguese (Brazil)
hu: Női hang portugálul (brazil)

en: Female voice in Portuguese (Portugal)
hu: Női hang portugálul (portugál)

en: Female voice in Russian
hu: Női hang oroszul

en: Male voice in Russian
hu: Férfihang oroszul

en: Female voice in Swedish
hu: Női hang svédül
