VoIP Extension (7.x-1.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Prefix
hi: उपसर्ग

en: Suffix
hi: प्रत्यय

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Maximum
hi: ज्यादा से ज्यादा

en: Maximum length
hi: अधिकतम लंबाई

en: Automatic
hi: स्वचालित

en: Minimum
hi: न्यूनतम

en: About
hi: के बारे में

en: %name: the value may be no less than %min.
hi: %name: मूल्य %min से कम नहीं हो सकता.

en: %name: the value may be no greater than %max.
hi: %name: मूल्य %max से बड़ा नहीं हो सकता है.

en: Display prefix and suffix.
hi: प्रत्यय और उपसर्ग प्रदर्शित करें.
