VoIP Queue (7.x-1.0-beta4) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: action
it: azione

en: Recipient
it: Destinatario

en: Parameters
it: Parametri

en: Scheduled
it: Pianificazioni

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:name], and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
it: Il messaggio da inviare. Puoi usare segnaposti come [node:title], [user:name], e [comment:body] per inserire valori dinamici diversi per ciascun messaggio. Nota che non tutti i segnaposto possono essere disponibili in un dato contesto.
