VoIP Queue (7.x-1.0-beta5) - en to de translation catalogue (7 entries)

en: action
de: Aktion

en: Recipient
de: Empfänger

en: Send SMS
de: SMS senden

en: Parameters
de: Parameter

en: Scheduled
de: Zeitgesteuert

en: Script
de: Skript

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:name], and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
de: Die zu sendende Nachricht. Es können Platzhalter wie z.B. [node:title], [user:name], und [comment:body] verwendet werden, um den Inhalt dynamisch anzupassen. Nicht alle Platzhalter sind in allen Kontexten verfügbar.
