Volunteer Rally (7.x-1.0-alpha3) - en to bn translation catalogue (11 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Code
bn: কোড

en: Log in
bn: প্রবেশ

en: Log out
bn: লগ আউট

en: About
bn: সম্পর্কে

en: User account
bn: ব্যবহারকারীর এ্যাকাউন্ট

en: Main menu
bn: প্রধান মেনু

en: Submitted by !username on !datetime
bn: তৈরি করেছেন: !username !datetime তারিখে

en: User menu
bn: ব্যবহারকারীর মেনু

en: Secondary menu
bn: দ্বিতীয় মেনু
