Volunteer Rally (7.x-1.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Register
fa: ثبت‌نام

en: Horizontal
fa: افقی

en: Vertical
fa: عمودی

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Address
fa: نشانی

en: Code
fa: کد

en: Log in
fa: ورود

en: Both
fa: هردو

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: Log out
fa: خروج

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: About
fa: درباره

en: Search this site
fa: جستجو در این سایت

en: User account
fa: حساب کاربری

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Second sidebar
fa: نوار جانبی دوم

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: Highlighted content
fa: محتوای برجسته

en: Submitted by !username on !datetime
fa: ارسال شده توسط !username در !datetime

en: User menu
fa: منوی کاربری

en: Secondary menu
fa: منوی ثانویه

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
fa: منوی <em>کاربر</em> شامل پیوندهای مرتبط با حساب کاربری است همانند پیوند «خروج».

en: Basic page
fa: صفحه ساده

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fa: از <em>صفحات ساده</em> برای محتوای ایستا مانند صفحه «درباره ما» استفاده کنید.
