Volunteer Rally (7.x-1.0-alpha3) - en to de translation catalogue (5 entries)

en: Home
de: Startsyte

en: Title
de: Titel

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
de: Im <em>Awänder-Menü</em> si alli Links zum Awänder sym Konto und der Link zum sich abmälde.

en: Basic page
de: Basis-Syte

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
de: <em>Basis-Syte</em> si guet für statischi Syte, zum Byspil es Impressum.
