Volunteer Rally (7.x-1.0-alpha3) - en to pl translation catalogue (31 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Register
pl: Rejestracja

en: Horizontal
pl: Poziomo

en: Vertical
pl: Pionowo

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Address
pl: Adres

en: Code
pl: Kod

en: Log in
pl: Zaloguj

en: Both
pl: Oba

en: Features
pl: Funkcjonalności

en: Log out
pl: Wyloguj

en: Content top
pl: Nad zawartością

en: Unpublished
pl: Nieopublikowany

en: Shift
pl: Zmiana

en: About
pl: O stronie

en: Content bottom
pl: Pod zawartością

en: Search this site
pl: Wyszukiwanie w witrynie

en: User account
pl: Konto użytkownika

en: First sidebar
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Second sidebar
pl: Drugi pasek boczny

en: Main menu
pl: Menu główne

en: Highlighted content
pl: Wyróżniona zawartość

en: Submitted by !username on !datetime
pl: Wysłane przez !username w !datetime

en: User menu
pl: Menu użytkownika

en: Secondary menu
pl: Menu odnośników dodatkowych

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
pl: Menu <em>Użytkownika</em> zawiera linki powiązane z kontem użytkownika, czyli między innymi link 'Wyloguj się'.

en: Basic page
pl: Prosta strona

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
pl: Użyj <em>prostych stron</em> dla Twoich statycznych treści, takich jak strona 'O nas'.

en: Capacity
pl: Pojemność
