Volunteer Rally (7.x-1.0-alpha3) - en to ar translation catalogue (26 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Register
ar: التسجيل

en: Horizontal
ar: أفقي

en: Vertical
ar: عمودي

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Address
ar: العنوان

en: Code
ar: الكود

en: Log in
ar: تسجيل الدخول

en: Both
ar: جميعهم

en: Features
ar: الخصائص

en: Log out
ar: خروج

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: About
ar: حول

en: Search this site
ar: ابحث في هذا الموقع

en: User account
ar: حساب المستخدم

en: First sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷول

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: Highlighted content
ar: محتوى مميز

en: Submitted by !username on !datetime
ar: أضافه !username في !datetime

en: User menu
ar: قائمة المستخدم

en: Secondary menu
ar: القائمة الثانوية

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
ar: تحتوي قائمة <em>المستخدم</em> على الروابط ذات الصلة بحساب المستخدم، كرابط 'تسجيل الخروج'.

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.
