Volunteer Rally (7.x-1.0-alpha3) - en to da translation catalogue (33 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Register
da: Opret konto

en: Horizontal
da: Horisontal

en: Vertical
da: Vertikal

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Address
da: Adresse

en: Code
da: Kode

en: Log in
da: Log ind

en: Both
da: Begge

en: Date/time
da: Dato/tid

en: Log out
da: Log ud

en: Content top
da: Indhold top

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: About
da: Om

en: Content bottom
da: Indhold bund

en: Search this site
da: Søg på sitet

en: User account
da: Brugerkonto

en: First sidebar
da: Første sidepanel

en: Second sidebar
da: Andet sidepanel

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: Navigation bar
da: Navigationsbjælke

en: Highlighted content
da: Fremhævet indhold

en: Page closure
da: Sideafslutning

en: Submitted by !username on !datetime
da: Indsendt af !username den !datetime

en: Jump to Navigation
da: Hop til navigation

en: User menu
da: Brugermenu

en: Secondary menu
da: Sekundær menu

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
da: Menuen <em>Bruger</em> indeholder links relateret til brugerens konto samt linket 'Log ud'.

en: Basic page
da: Simpel side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
da: Brug <em>simple sider</em> til dit statiske indhold, som f.eks. en "om os"-side.

en: Capacity
da: Kapacitet
