Volunteer Rally (7.x-1.0-alpha3) - en to hu translation catalogue (34 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Register
hu: Felhasználó létrehozása

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Address
hu: Cím

en: Code
hu: Kód

en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: Both
hu: Mindkettő

en: Features
hu: Jellemzők

en: Date/time
hu: Dátum/idő

en: Log out
hu: Kijelentkezés

en: Content top
hu: Tartalom teteje

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: About
hu: Leírás

en: Content bottom
hu: Tartalom alja

en: Search this site
hu: Keresés a webhelyen

en: User account
hu: Felhasználói fiók

en: First sidebar
hu: Első oldalsáv

en: Second sidebar
hu: Második oldalsáv

en: Main menu
hu: Főmenü

en: Navigation bar
hu: Navigációs sáv

en: Highlighted content
hu: Kiemelt tartalom

en: Page closure
hu: Oldal befejezés

en: Submitted by !username on !datetime
hu: Beküldte !username – !datetime

en: Jump to Navigation
hu: Ugrás a navigációra

en: User menu
hu: Felhasználói menü

en: Secondary menu
hu: Másodlagos menü

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
hu: A <em>Felhasználói</em> menü a felhasználói fiókhoz kapcsolódó hivatkozásokat tartalmazza. Például „Kijelentkezés”.

en: Basic page
hu: Egyszerű oldal

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hu: Az <em>egyszerű oldal</em> használatos az állandó tartalmakhoz, ilyen például a „Bemutatkozás” oldal.

en: Capacity
hu: Kapacitás
