Volunteer Rally (7.x-1.0-alpha3) - en to ja translation catalogue (32 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Title
ja: タイトル

en: Register
ja: 登録

en: Horizontal
ja: 水平

en: Vertical
ja: 垂直

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Address
ja: 住所

en: Code
ja: コード

en: Log in
ja: ログイン

en: Both
ja: 両方

en: Features
ja: フィーチャー

en: Date/time
ja: 日付/時間

en: Log out
ja: ログアウト

en: Content top
ja: トップコンテンツ

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: About
ja: アバウト

en: Content bottom
ja: ボットムコンテンツ

en: Search this site
ja: サイト内を検索

en: User account
ja: ユーザーアカウント

en: First sidebar
ja: 第1サイドバー

en: Second sidebar
ja: 第2サイドバー

en: Main menu
ja: メインメニュー

en: Navigation bar
ja: ナビゲーションバー

en: Highlighted content
ja: ハイライトされたコンテンツ

en: Submitted by !username on !datetime
ja: 作成者:!username 作成日:!datetime

en: User menu
ja: ユーザーメニュー

en: Secondary menu
ja: セカンダリーメニュー

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
ja: <strong>ユーザーメニュー</strong>に、ユーザーアカウント関係のリンクとログアウトリンクが含まれています。

en: Basic page
ja: 基本ページ

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ja: 「About us」のような、あまり更新されない内容の場合は <em>基本ページ</em> を使ってください。

en: Capacity
ja: キャパシティ
