Volunteer Rally (7.x-1.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (31 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Register
nl: Registreren

en: Horizontal
nl: Horizontaal

en: Vertical
nl: Verticaal

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Address
nl: Adres

en: Log in
nl: Inloggen

en: Both
nl: Beide

en: Date/time
nl: Datum/tijd

en: Log out
nl: Uitloggen

en: Content top
nl: Bovenkant inhoud

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: About
nl: Over

en: Content bottom
nl: Onderkant inhoud

en: Search this site
nl: Zoek door deze site

en: User account
nl: Gebruikersaccount

en: First sidebar
nl: Eerste zijbalk

en: Second sidebar
nl: Tweede zijbalk

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: Navigation bar
nl: Navigatiebalk

en: Highlighted content
nl: Gemarkeerde inhoud

en: Page closure
nl: Pagina-afsluiting

en: Submitted by !username on !datetime
nl: Door !username op !datetime

en: Jump to Navigation
nl: Naar navigatie gaan

en: User menu
nl: Gebruikersmenu

en: Secondary menu
nl: Secundair menu

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
nl: Het <em>Gebruikersmenu</em> bevat links die verband houden met het gebruikersaccount en bevat de uitloggen-link.

en: Basic page
nl: Eenvoudige pagina

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
nl: Gebruik <em>eenvoudige pagina's</em> voor vaste inhoud, zoals een 'Over ons'-pagina.

en: Capacity
nl: Capaciteit
