Volunteer Rally (7.x-1.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: Register
pt: Registro

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Address
pt: Endereço

en: Code
pt: Código

en: Log in
pt: Entrar

en: Both
pt: Ambos

en: Log out
pt: Sair

en: Content top
pt: Topo do conteúdo

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: About
pt: Sobre

en: Content bottom
pt: Base do Conteúdo

en: Search this site
pt: Buscar neste site

en: User account
pt: Conta de usuário

en: First sidebar
pt: Primeira barra lateral

en: Second sidebar
pt: Segunda barra lateral

en: Main menu
pt: Menu principal

en: Background image
pt: Imagem de fundo

en: Navigation bar
pt: Barra de navegação

en: Highlighted content
pt: Conteúdo destacado

en: Page closure
pt: Fechamento da página

en: Submitted by !username on !datetime
pt: Enviado por !username em !datetime

en: Jump to Navigation
pt: Pular para Navegação

en: User menu
pt: Menu do usuário

en: Secondary menu
pt: Menu secundário

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
pt: O menu <em>Usuário<em> contém links relacionados à conta do usuário, e também o link para fechar a sessão.

en: Basic page
pt: Página básica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
pt: Use <em>páginas básicas</em> para seu conteúdo estático, como uma página 'Sobre nós'.

en: Capacity
pt: Capacidade
