Volunteer Rally (7.x-1.0-alpha3) - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Register
ro: Înscriere

en: Horizontal
ro: Orizontal

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Address
ro: Adresă

en: Code
ro: Cod

en: Both
ro: Ambele

en: Features
ro: Caracteristici

en: Log out
ro: Deconectați-vă

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: About
ro: Despre

en: Search this site
ro: Caută în sit

en: User account
ro: Cont utilizator

en: First sidebar
ro: Prima bară laterală

en: Main menu
ro: Meniu principal

en: Highlighted content
ro: Conţinut evidenţiat

en: Submitted by !username on !datetime
ro: Trimis de !username la !datetime

en: User menu
ro: Meniu utilizator

en: Secondary menu
ro: Meniu secundar

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
ro: Meniul <em>Utilizator</em> conține legături către contul utilizatorului, precum și legătura de ieşire din cont.

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.
