Volunteer Rally (7.x-1.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Register
tr: Kaydol

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Address
tr: Adres

en: Code
tr: Kod

en: Log in
tr: Giriş yapın

en: Both
tr: İkisi de

en: Features
tr: Özellikler

en: Log out
tr: Çıkış

en: Content top
tr: Önce içerik

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: About
tr: Hakkında

en: Content bottom
tr: İçeriğin altında

en: Search this site
tr: Bu sitede ara

en: User account
tr: Kullanıcı hesabı

en: First sidebar
tr: İlk kenar çubuğu

en: Second sidebar
tr: İkinci kenar çubuğu

en: Main menu
tr: Ana menü

en: Highlighted content
tr: Vurgulanan içerik

en: Submitted by !username on !datetime
tr: !username tarafından !datetime tarihinde gönderildi

en: User menu
tr: Kullanıcı menüsü

en: Secondary menu
tr: İkincil menü

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
tr: <em>Kullanıcı</em> menüsü 'Oturumu kapat' gibi kullanıcı hesabı ile ilişkili bağlantıları içerir.

en: Basic page
tr: Temel sayfa

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
tr: <em>Temel sayfa</em>ları, 'Hakkımızda' sayfası gibi sabit içerikler için kullanın.
