Volunteer Rally (7.x-1.0-alpha3) - en to uk translation catalogue (34 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Register
uk: Реєстрація

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Vertical
uk: Вертикально

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Address
uk: Адреса

en: Code
uk: Код

en: Log in
uk: Вхід

en: Both
uk: Все

en: Features
uk: Властивості

en: Date/time
uk: Дата/час

en: Log out
uk: Вихід

en: Content top
uk: Вміст зверху

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: About
uk: Про модуль

en: Content bottom
uk: Вміст знизу

en: Search this site
uk: Пошук на сайті

en: User account
uk: Обліковий запис користувача

en: First sidebar
uk: Перша бічна панель

en: Second sidebar
uk: Друга бічна панель

en: Main menu
uk: Головне меню

en: Background image
uk: Зображення тла

en: Navigation bar
uk: Панель навіґації

en: Highlighted content
uk: Підкреслені матеріали

en: Submitted by !username on !datetime
uk: Опубліковано !username !datetime

en: User menu
uk: Меню користувача

en: Secondary menu
uk: Другорядне меню

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
uk: Меню <em>Користувача</em> містить посилання, повязані з обліковим записом користувача, в тому числі і посилання на "Вихід з сайту".

en: Basic page
uk: Проста сторінка

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
uk: <em>Прості сторінки</em> використовуються для розміщення незмінюваного вмісту на кшталт сторінки 'Про нас'.

en: Capacity
uk: Місткість

en: Tile
uk: Плитка
