Voting Rules (7.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (29 entries)

en: Value
de: Wert

en: Date
de: Datum

en: User
de: Benutzer

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: Node
de: Beitrag

en: Comment
de: Kommentar

en: Vote
de: Stimme

en: Voting API
de: Voting-API

en: Function
de: Funktion

en: equals
de: gleich

en: Entity
de: Entität

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: The value of the vote.
de: Der Wert der Stimme.

en: Value type
de: Werttyp

en: Vote results
de: Abstimmungsergebnisse

en: The unique ID of the user account.
de: Die eindeutige ID des Benutzerkontos.

en: Entity ID
de: Entitäts-ID

en: Vote Results
de: Abstimmungsergebnisse

en: Voting Rules
de: Abstimmungsergebnis-Regeln

en: The comparison operator.
de: Der Vergleichsoperator.

en: Data value
de: Datenwert

en: The value to compare the data with.
de: Die Daten mit diesem Wert vergleichen.

en: is lower than
de: ist kleiner als

en: is greather than
de: Ist größer als

en: The type of the entity.
de: Der Typ der Entität

en: The entity ID.
de: Die Entitäts-ID.

en: The user ID.
de: Die Benutzer-ID.

en: Vote ID
de: Stimmen-ID

en: The vote ID.
de: Die Stimmen-ID.
