Voting Rules (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Value
it: Valore

en: Tag
it: Etichetta

en: Date
it: Data

en: User
it: Utente

en: User ID
it: ID utente

en: Node
it: Nodo

en: Comment
it: Commento

en: Vote
it: Vota

en: Operator
it: Operatore

en: Function
it: Funzione

en: Rules
it: Regole

en: equals
it: uguale a

en: Entity
it: Entità

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Value type
it: Tipo di valore

en: The unique ID of the user account.
it: L'ID univoco del profilo utente.

en: Entity ID
it: ID Entità

en: The comparison operator.
it: L'operatore di confronto.

en: Data value
it: Valore

en: The value to compare the data with.
it: Il valore con cui confrontare il dato

en: is lower than
it: è minore di

en: is greather than
it: è maggiore di

en: The user ID.
it: ID dell'utente.
