Voting Rules (7.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (23 entries)

en: Value
ja: 値

en: Tag
ja: タグ

en: Date
ja: 日付

en: User
ja: ユーザー

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Node
ja: ノード

en: Comment
ja: コメント

en: Vote
ja: 投票

en: Operator
ja: オペレータ

en: Function
ja: 機能

en: Rules
ja: ルール

en: equals
ja: 等しい

en: Entity
ja: エンティティ

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Value type
ja: 値のタイプ

en: The unique ID of the user account.
ja: ユーザーアカウント固有のID

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: The comparison operator.
ja: 比較演算子。

en: Data value
ja: データの値

en: The value to compare the data with.
ja: データと比較する値。

en: is lower than
ja: 未満

en: is greather than
ja: 以下より大きい

en: The user ID.
ja: ユーザーID。
