Voting Rules (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Value
pt: Valor

en: Date
pt: Data

en: User
pt: Usuário

en: User ID
pt: ID do usuário

en: Comment
pt: Comentário

en: Vote
pt: Votar

en: Operator
pt: Operador

en: Function
pt: Função

en: Rules
pt: Regras

en: equals
pt: igual

en: Entity
pt: Entidade

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: No description
pt: Sem descrição

en: Value type
pt: Tipo do valor

en: The unique ID of the user account.
pt: O ID único da conta do usuário.

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: The comparison operator.
pt: O operador de comparação.

en: Data value
pt: Valor dos dados

en: is lower than
pt: é menor que

en: The user ID.
pt: O ID do usuário.
