Voting Rules (7.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Value
tr: Değer

en: Tag
tr: Etiket

en: Date
tr: Tarih

en: User
tr: Kullanıcı

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Node
tr: Düğüm

en: Comment
tr: Yorum

en: Vote
tr: Oy ver

en: Voting API
tr: Oylama (Voting) API

en: Operator
tr: İşletmen

en: Function
tr: İşlev

en: Rules
tr: Kurallar

en: equals
tr: eşittir

en: Entity
tr: Nesne

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Value type
tr: Değer türü

en: Vote results
tr: Oylama sonuçları

en: The unique ID of the user account.
tr: Kullanıcı hesabının benzersiz kimliği.

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: The comparison operator.
tr: Karşılaştırma işleci.

en: Data value
tr: Veri değeri

en: The value to compare the data with.
tr: Verinin karşılaştırılacağı değer.

en: is lower than
tr: küçüktür

en: The user ID.
tr: Kullanıcı kimliği.
