VT Commerce Image (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: None
it: Nessuno

en: True
it: Vero

en: False
it: Falso

en: Top
it: In cima

en: Bottom
it: In fondo

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Fade
it: Dissolvenza

en: Sets the speed of the fade and elastic transitions, in milliseconds.
it: Imposta la durata delle transizioni (dissolvenza o elastica), espresse in millisecondi.

en: The overlay opacity level. Range: 0 to 1.
it: Il livello di opacità dell'overlay. Inserire un numero decimale compreso tra 0 e 1.

en: Elastic
it: Elastica
