Vtiger CRM (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Name
pt: Nome

en: settings
pt: configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Assigned to
pt: Atribuído para

en: Fields
pt: Campos

en: Save settings
pt: Salvar as configurações

en: Entity
pt: Entidade

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Field mappings
pt: Mapeamentos de campo
