Vtiger CRM (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: Cancel
id: Batal

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Edit
id: Sunting

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: - None -
id: - Tiada -

en: Name
id: Nama

en: settings
id: pengaturan

en: Fields
id: Bidang isian

en: Save settings
id: Simpan pengaturan

en: Entity
id: Entitas

en: - Select -
id: - Pilih -
