Views Variable Field (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (11 entries)

en: Variable
uk: Змінна

en: Views
uk: Види

en: Variable name
uk: Назва змінної

en: Is less than
uk: Є меншим, ніж

en: Is less than or equal to
uk: Є меншим або рівним

en: Is equal to
uk: Є рівним

en: Is greater than or equal to
uk: Є більшим або рівним

en: Is greater than
uk: Є більшим, ніж

en: Is not equal to
uk: Не є рівним

en: Operator
uk: Оператор

en: Left field
uk: Ліве поле
