Views Variable Field (7.x-1.2) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Variable
hi: परिवर्ती

en: Views
hi: द्रश्य

en: Is less than
hi: से छोटा

en: Is less than or equal to
hi: से छोटा या समतुल्य

en: Is equal to
hi: बराबर

en: Is greater than or equal to
hi: बड़ा या बराबर

en: Is greater than
hi: से बड़ा

en: Is not equal to
hi: समतुल्य नहीं
