Views Variable Field (7.x-1.2) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Variable
it: Variabile

en: Views
it: Viste

en: Variable name
it: Nome della variabile

en: Is less than
it: È meno di

en: Is less than or equal to
it: È minore o uguale a

en: Is equal to
it: È uguale a

en: Is greater than or equal to
it: È maggiore o uguale a

en: Is greater than
it: È maggiore di

en: Is not equal to
it: Non è uguale a

en: Operator
it: Operatore

en: Left field
it: Campo sinistro
