Views Variable Field (7.x-1.2) - en to tr translation catalogue (10 entries)

en: Variable
tr: Değişken

en: Views
tr: Görünümler

en: Variable name
tr: Değişken adı

en: Is less than
tr: Küçüktür

en: Is less than or equal to
tr: Küçük ya da eşittir

en: Is equal to
tr: eşittir

en: Is greater than or equal to
tr: Büyük ya da eşittir

en: Is greater than
tr: Büyüktür

en: Is not equal to
tr: Eşit değildir

en: Operator
tr: İşletmen
