Watchcat (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Author
fr: Auteur

en: Summary
fr: Résumé

en: Timestamp
fr: Horodatage

en: User
fr: Utilisateur

en: author
fr: auteur

en: Entity
fr: Entité

en: Object
fr: Objet

en: Target
fr: Cible

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Verb
fr: Verbe

en: Actor
fr: Acteur

en: Object ID
fr: L'identifiant (ID) d'objet

en: Relate content to the user who created it.
fr: Relie le contenu à l'utilisateur qui l'a créé.

en: Enable to override this field's links.
fr: Activer pour supplanter les liens du champ.
